מה מאפיין ומייחד את הסגנון המודרני?

הסגנון המודרני בעיצוב הפנים התפתח בהמשך למהפכה התעשייתית, אשר חיזקה את התפיסה של בנייה פשוטה ונקייה מקישוטים, כזו המבוססת בעיקר על צורות גיאומטריות וקווים ישרים ונקיים. בתקופה זו הונחו היסודות לבנייה מהירה, זולה ויעילה יותר. אחד ממאפייניו הבולטים של סגנון עיצוב פנים מודרני הוא שימת דגש על הפונקציות והצרכים של דיירי הבית כהחלטה המובילה קוו עיצובי, על פני קישוטיות מוגזמת.

עקרונות מרכזיים בעיצוב פנים מודרני

הסגנון המודרני נתון לפרשנויות רבות, לפעמים הוא מובן כקו עיצובי אופנתי וטרנדי ותו לא, אך עיצוב פנים מודרני הינו קונספט רחב, שכולל בתוכו טעמים וכיוונים שונים ורבים מאוד. בעיצוב מודרני ישנה גמישות עיצובית גבוהה, ולכן ניתן להתאימו לסגנונות שונים, על פי בחירת הלקוח. בעיצוב פנים המודרני נשאל את עצמנו שאלות רבות העוסקות בשימוש וצרכים, ונתאים את הצרכים הפרקטיים לטעם האישי של הלקוח, כך שהבית יוכל לשמש ולשרת אותו במשך שנים רבות, על פני הליכה אחר אופנות וטרנדים מתחלפים.

החללים המעוצבים בסגנון המודרני יהיו פתוחים ומרווחים, באופן שמקנה הרגשת מרחב גדול ומאוורר. בנוסף, ניתן דגש על קומפוזיציה מדויקת, המאפשרת שמירה של מרחבים פתוחים, מוארים ומרשימים אשר מחוברים באופן רגשי וחושי לבני הבית.

סגנון עיצוב פנים מודרני אמתי מייצר, אם כן, תחושה על זמנית, נראות מרשימה ומינימליסטית והבחירה לעצב בסגנון זה בגוונים מונוכרומטיים, יוצרים אוירה מרגיעה בחלל לצד קריצות צבעוניות שיחממו ויקפיצו את האנרגיות.

בחירת צבעוניות לעיצוב פנים מודרני

נייצר הרמוניה ושלווה באמצעות שימוש בסקאלת גוונים ניטרליים ואחידות עיצובית. נשתמש  במינימום צבעים וחומרים בחלל וביצירת מרחבים פתוחים ומוארים, כדי שאלה יזככו את הסגנון המודרני. לרוב נשלב בין גוונים מונוכרומטיים מהפלטה הניטרלית גווני לבן עד שחור וכן את כל האפורים שביניהם, סקאלה שתיצור קונטרסט גבוה. עם זאת, נייצר נקודות צבע ליצירת חלל ביתי ונעים ובעזרת שילובי חומרים חמים יותר שיגרמו לאיזון הקו העיצובי.

בחירת ריהוט לעיצוב פנים מודרני

בהלבשת הבית נבחר ריהוט קליל ולא כבד ומגושם, כמו ספה מוגבהת על רגלי מתכת, שולחנות סלון אווריריים עם רגליים עדינות. נשלב את כל הצבעים והבדים בסקאלת הצבעים שבחרנו לחלל וניתן נגיעות צבע מחממות ומפתיעות בכריות נוי ובאקססוריז. נשלים את המראה החמים של הבית בעזרת טקסטיל כמו ווילונות ושטיחים.

בחירת החומרים לעיצוב פנים מודרני

עיקר הדגש בסגנון זה יהיה על פרטים וחיבורים איכותיים בין חומרים שונים. בעידן המודרני נראה חומרים בצורתם הטבעית:  בטון, עץ, זכוכית ומתכת. ניתן לחשוף ולהשתמש לטובה בתכונותיהם הטבעיות של החומרים, כמו ”חשיפת בטון” בצורתו הנגזרת מפעולת היציקה. כיום יש אלפי חומרים וגמורים שונים והמבחר הוא עצום. האתגר הוא לייצר חיבור מעניין בין החומרים שנבחרו, בריצוף, בחיפויי קירות, בפריטי הריהוט ובאביזרים הנלווים, מה שיכתיב וייתן את הטון לאווירה שתתקבל. נבחר בדרך איכותית את הפריטים שישרתו אותנו בחלל ובאמצעות ארגון נכון נייצר אווירה נינוחה ומרגיעה. כך נרוויח נראות מינימליסטית ומרשימה בחלל.

בחירת תאורה לעיצוב פנים מודרני

בעיצוב פנים מודרני כל פרט מכריע ובמקביל גם נושא התאורה. לתאורה חשיבות הן מבחינת אווירה והאפשרות ליצור אשליית מרחב רחב ידיים והן מבחינה פרקטית. בדרך כלל נעשה שימוש בגופי תאורה חדשניים וחסכניים: נשלב בין גופי תאורה שקועים המתמזגים בחלל ומתחברים כחלק אינטגרלי מהחלל, עם דגש על יצירת מוקדי אור ליצירת "מצבים" כמו תאורת עבודה, תאורת אווירה וכו'. נבחר גופי תאורה ניטרליים / צמודים לתקרה המהווים תכשיטים המעצבים את החלל.

בהצלחה בבחירת סגנון עיצובי לבית שלכם אשמח לעזור

עיצוב פנים והום סטיילינג – אופיר דהאן

דילוג לתוכן