עיצוב בית פרטי במושב אמונים

לקוח

משפחת שפירא מושב אמונים

צילום

עומר שורר

תקציר הפרויקט

משפחת שפירא ענת ואייל, זוג מקסים, פנו אליי לעיצוב בית פרטי במושב אמונים. החיבור בינינו נוצר כבר בפגישת הייעוץ הראשונה. הם ביקשו בית פרטי מעוצב באופן מודרני, בצבעוניות רכה ונעימה. שעיצוב הבית הפרטי יהיה נטול גחמות טרנדיות שיהיה רלוונטי לאורך השנים.

ענת שיתפה אותי בחיבתה ל"אווירה של ספא מרגיע" ואני תרגמתי את דבריה בעיצוב הפנים והום סטיילינג של הבית.
האתגר היה לעצב בית פרטי ולהלביש חלל גדול מאוד מצד אחד, שלא ייראה עמוס אך מצד שני שלא יראה ריק וקר.
למרות שבתחילת התהליך היו קצת התנגדויות והיסוסים, אלה חלפו במהרה כשענת ואייל הבינו שההצעות לעיצוב הבית והום סטיילינג שלי מתאימות להם הם יקבלו בית מעוצב חכם ופרקטי, תוך לקיחה בחשבון של כל הצרכים החשובים להם ומגבלות התקציב. אז, הם סמכו עליי, הלכו אחרי בעיניים עצומות ואפשרו לי לעצב את בית החלומות שלהם, חלומו של כל מעצב.. תוך כדי התהליך; בחירת הריהוט והביקורים שלנו אצל ספקים שונים, הפכו ענת ואייל למביני עניין למדו בעצמם לערוך בחירות טובות בקריטריונים של איכות וייחודיות.

לאחר פגישת הייעוץ, הבנת צרכיהם ושלב התכנון הצגתי בפניהם את ההדמיות שבניתי לעיצוב הבית הפרטי שלהם ואלה התקבלו בהתלהבות; "זה בדיוק מה שחלמנו, זה אנחנו, זה מהמם". יצאנו לדרך.
ליצירת חוויה דרמטית ומרשימה בכניסה לבית בחרתי לעצב את הקיר הדומיננטי בכניסה כקיר כוח מרשים, באמצעות חיפוי שלו באבן צפחה אלסטית. על הקיר נתלו שני גופי תאורה עגולים בצבעי שחור ופליז. בסמוך לקיר הוצבה קונסולה ארוכה בשילוב מתכת ועץ. במרכז הקיר, מעל קונסולה, נתלתה מראה עגולה גדולה.
בעיצוב בית פרטי סלון גדול ומרווח במקביל אל מטבח ארוך, מודרני ופונקציונלי. את הסלון ריהטנו ספת רביצה מפנקת לצד כורסאות בצבע ורוד עתיק והדומים המשתלבים בצבעוניות וטקסטיל שנבחר לבית. שולחנות הסלון הגדולים שנבחרו מייצרים אווירה ייחודית הודות לחיפוי העור השחור. את קיר הטלוויזיה והקמין חיפינו בצביעה אומנותית של קורות בטון.
כיוון שדלת הממד לא מחמיאה וחשבתי שיהיה נכון להבדיל חלל זה, המהווה את חדר העבודה של אייל, משאר חללי הבית, יצרתי דלתות נסתרות לפני דלת הממד, כך שנמצאים בחלל הבית לא רואים את המעבר לחדר זה.
המסדרון והתקרה נצבעו באופן אומנותי תוך שימוש בטקסטורה של קורות בטון, צביעה שהפכה את המסדרון הארוך והמשעמם לאלמנט עיצובי בחלל.
חדר ממד, הוא חדר העבודה של אייל, נבחר פרקט עץ וטפט בצבע ברונזה שהפכו את החלל לחדר מזמין. בנוסף, לחדר זה עיצבתי ספרייה משולבת מתכת ועץ ושולחן עבודה גם הוא בשילוב מתכת שחורה ועץ. בשל מיקומו של הבית, מצריך לעיתים שהייה ממושכת בממד, תכננתי לחדר זה מיטה ממתכת פונקציונלית שהופכת לשתי כורסאות ושולחן המצוי ביניהן.
בפינת האוכל מיקמתי שולחן אוכל רחב היקף (שלושה מטרים) ולידו הצבתי כסאות נמוכים, מודרניים מינימליסטים. מעל יצירתי שילובים של גופי תאורה שונים, שנותנים קומפוזיציה ואווירה חמימה לפינת האוכל.
לצד פינת האוכל עיצבתי ספריית מתכת משולבת בקופסאות אלון, שחלקה האחורי משמש מעין מעקה למדרגות לקומה השנייה.
ענת ואייל רצו שעיצוב חדר השינה שלהם ישרה חוויה של מלון בוטיק מפנק. לשם כך, בחרתי לעצב מיטה עם גב-מיטה, מבדים רכים בשלוש טקסטורות שונות בגווני אפור, אשר יחפה את הקיר עד התקרה. לפני המיטה, מיקמתי ספסל, שעיצבתי ויוצר במיוחד לפרויקט עם רגל בצבע פליז וריפוד בצבע ורוד עתיק. בצידי המיטה הוצבו שתי שידות, כשהתקרה מעליהן נתלו גופי תאורה בצבעי שחור ופליז. חדר השינה עיצבתי גם ארון אחסון ארוך, לאורך כל הקיר, עם בוצר מעליו שחוזר על החומריות של ארונות מקלחת בחדר ההורים. בין החלונות, מיקמתי מראה גדולה גוף תאורה בפליז, שיוכל לשמש פינת האיפור של ענת. למרגלות המיטה הונח שטיח גדול וילונות שיצרו אווירה רומנטית וחמימה לחדר.
בכל הבית נעשה שימוש באקססוריז, בצמחייה וטקסטיל שייצרו איזון צבעוני אווירה חמה וביתית.

אדריכל ומעצב פנים יניב סלומון

עיצוב פנים והום סטיילינג אופיר דהאן

היקף העבודות
גלו עוד

פרויקטים נוספים

30

01. מומחיות

במגוון רחב של פרויקטים ומספק יכולת מקצועית. אנו מכירים בעולם העיצוב, הטרנדים העדכניים המתאימים לכל סגנון וצורך.

31

02. קשר אישי

אנו מקשיבים ומבינים את רצונותיכם וצרכיכם הייחודיים מה שמבטיח שהעיצוב ישקף את אישיותכם וטעמכם.

29

03. יצירתיות

אנו מחפשים את הרעיונות החדשים והיצירתיים ביותר, משלבים צבעים, חומרים ואביזרים מיוחדים כדי ליצור חוויה מרהיבה בחלל.

32

04. תכנון

אנו מתמקדים גם בתכנון הפרקטי והתפקודי של החלל. כך שהמרחב יהיה פונקציונלי ונעים לשימוש.

דילוג לתוכן